Wycieczka do Słodkiego Czary-Mary

31 / 03 / 2015
Pogoda we wtorek, 31 marca, nie zapowiadała się zbyt dobrze….

Wiatr i plucha zniechęcały do wyjścia z domu. Dzieci z grupy Pszczółki i Motylki nie przestraszyły się złych warunków i razem z opiekunami wybrały się na autokarową wycieczkę do centrum Wrocławia.  Po długim oczekiwaniu na policyjną ekipę sprawdzającą stan techniczny autokaru, wyruszyliśmy w drogę. Naszym celem były odwiedziny w manufakturze karmelków i lizaków- Słodkie Czary Mary. Jest to miejsce, gdzie łasuchy czują się jak w niebie. Na półkach ustawione są słoiczki z kolorowymi cukierkami, a każda paczka zapowiada niepowtarzalny smak.
Przedszkolaki miały okazję zobaczyć proces powstawania słodyczy, mogli uczestniczyć w magii tworzenia lizaków. Warsztaty, w których wzięli udział, dały odpowiedź na wszystkie istotne pytania, pomogły odkryć tajemnice tworzenia wspaniałych smaków karmelków. Szkoda tylko, że spóźnieni przez Pana Policjanta, nie mogliśmy zaobserwować wszystkich etapów powstawania masy. Dzieci obserwowały powstawanie słodyczy od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaku i kolorów, aż do momentu pakowania gotowych produktów. Największą przyjemność sprawiło przedszkolakom samodzielne wykonywanie własnych lizaków. Wszyscy ochoczo kręcili karmel, aby po powrocie do domu podzielić się słodkością z rodzicami.
Brzydka pogoda nie pozwoliła na zaplanowany wcześniej spacer po Wrocławskim rynku. Pocieszający jest fakt, że jeszcze niejedna wycieczka przed nami….

powrót