Dzień Książki- Biedronki

04 / 05 / 2016
Dzień Książki dla Dzieci.
     Przez cały tydzień (od 4 do 8 kwietnia 2016 r.) biedronki miały dni z książką. Ponieważ 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, nasza grupa również postanowiła go uczcić. Rozpoczęliśmy od przeczytania listu adresowanego do dzieci przez książki. W liście książki prosiły gorąco o to, żeby dzieci o nie dbały i żeby obchodziły się z nimi jak z najlepszymi przyjaciółmi. Pod wpływem wysłuchanej prośby, wspólnie stworzyliśmy regulamin poszanowania książek, który wisi w sali na widocznym miejscu i wszyscy staramy się go przestrzegać. Dzieci obejrzały książki, które są już bardzo stare i są tak zadbane, jakby były prosto z księgarni oraz książki kupione niedawno, ale zniszczone do tego stopnia, że nie da się już z nich korzystać. Układaliśmy książki od największej do najmniejszej oraz od najgrubszej do najcieńszej i odwrotnie. Próbowaliśmy chodzić z książkami na głowach i każdy z nas przekonał się, że to bardzo trudna sztuka.    
     W tych dniach dzieci usłyszały wiele ciekawych bajek, m.in. „Bajkę o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach” i przy tej okazji poznały kolejną cyferkę – 7. 
     W ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, 5 kwietnia (we wtorek) poszliśmy do księgarni, gdzie na końcu każdy otrzymał pamiątkowy zeszyt. Ponieważ na wizytę w Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej trzeba było poczekać, poszliśmy tam dopiero 19 kwietnia (we wtorek). Ale długo wyczekiwana wizyta ani trochę nas nie zawiodła. W bibliotece spędziliśmy dużo czasu, ponieważ bibliotekarka - Pani Małgosia przyjęła nas serdecznie i troskliwie się nami zajęła. Opowiedziała nam bardzo dużo o zawodzie bibliotekarza, o tym jak ważna jest biblioteka i obcowanie z książkami, nawet w dzisiejszych czasach, gdy wszystko można znaleźć w internecie. Obejrzeliśmy czarno – białą bajkę o walorach edukacyjnych o tym, dlaczego nie należy niszczyć książek. Mogliśmy obejrzeć różne rodzaje książek – od największych i najgrubszych do najmniejszych, książki dla dzieci i dla dorosłych oraz książki do nauki. Dzieci zostały zaproszone do stołów, otrzymały kredki i specjalne książeczki, w których miały zadania do wykonania. Książeczki zostały na pamiątkę w bibliotece, a w zamian dzieci otrzymały naklejki i kolorowanki do domu i mogliśmy zwiedzić inne pomieszczenia biblioteki. Na sam koniec dzieci okazały swoje zadowolenie z wizyty w bibliotece, wrzucając do specjalnej urny same „uśmiechnięte buźki”. Dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej za tak miłe przyjęcie i gościnność! Po powrocie do przedszkola, każda biedronka wykonała zakładkę do książki, pokolorowała kolorowankę otrzymaną w bibliotece i razem z naklejkami zabrała wszystko do domu.
 
powrót